HOSAB Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi

Otomotiv Ur Ge Projemiz 8 Firma ile Automotive Meetings Etkinliğinde Yer Aldı

Bu kayıt 16 Kasım 2019 tarihinde eklenmiş ve toplam 433 kez görüntülenmiştir.

Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, Bursa Organize Sanayi Bölgesi ana sponsorluğunda, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi (HOSAB), Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB), ve Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğinde, bu yıl ikincisi düzenlenen “Automotive Meetings-Bursa” (Otomotiv Buluşmaları-Bursa) etkinliği, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 12-14 Kasım 2019 tarihlerinde yapıldı.

Türkiye dahil 35 ülkeden 250’nin üzerinde otomotiv ana ve yan sanayi firması temsilcisini bir araya getiren buluşmada yeni modeller, siparişler ile trendler görüşüldü ve sektörün son durumu ele alındı.

Dünyanın otomotiv devlerini buluşturan etkinliğin açılış törenine; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı. HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun’un da katılıp bir konuşma yaptığı açılışta Bursa OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sühendam Urbay, OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Latif Deniz, DOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Çakır başta olmak üzere yerli ve yabancı otomotiv sektör temsilcileri yer aldı.

KATILAN HOSAB FİRMALARI

İlk gün konferansların ardından ikinci ve üçüncü gün firmalar stant açtı, önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri yapıldı. HOSAB Otomotiv ve Yan Sanayi UR Ge Projesi olarak stant açarken ayrıca küme üyesi 8 firma da kendi stantları ile etkinlikte yer aldı.

Etkinliği katılan firmalar; Balap Otomotiv AŞ, Bodoplast Plastik teknolojileri AŞ, Can Metal Enjeksiyon Döküm AŞ, Cankar Plastik Ambalaj AŞ, Etis Endüstriyel Metal Kaplama, İzo Tek İzolasyon Ltd.Şti., Kometyay Yay Sanayi Ltd.Şti., OTM Plastik Otomotiv Ltd.Şti..