• BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ VE HOSAB YÖNETİM KURULU BAŞKANI Ö.FARUK KORUN, İKİ KURUMUN İŞBİRLİĞİ İLE YAPILAN HOSAB İTFAİYE MERKEZİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
  • KORUN: SÖZ VERDİĞİMİZ SÜREDE YATIRIMI TAMAMLAYIP İTFAİYE MERKEZİNİ BÖLGEMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ.
  • AKTAŞ: HOSAB’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ORTAKLAŞA İYİ BİR HİZMET ÜRETTİK.

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, HOSAB ve Büyükşehir işbirliği ile gerçekleştirilen yatırım sonrası 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan HOSAB İtfaiye Merkezi’ni gezdi.

HOSAB’a itfaiye merkezi yapımı için 10 Temmuz 2019 tarihinde HOSAB Bölge Müdürlüğü’nde protokol imzalayan iki başkan, aradan geçen 16 ayın ardından açılan merkezde inceleme gezisi yaptı. Protokole göre, HOSAB kendi sınırları içerisinde ve kendi mülkiyetinde olan 3.caddedeki 2.371 metrekare arsa üzerine, 1.555 metrekare kapalı alanlı itfaiye ve OSGB hizmet binası inşaatını yaptı. Bina, itfaiye binası normlarına uygun dört araç kapasiteli kapalı garaja sahip olarak bitirildi ve iç donanımı en çağdaş normlarda tamamlandı. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın kullanımına tahsis edilen binada tüm tefrişatın yanı sıra elektrik, su, doğalgaz kullanım giderleri de HOSAB tarafından karşılanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren bir araç ve üç vardiya olarak 7 gün 24 saat esasına göre merkezden hizmet vermeye başladı.

HOSAB Başkanı Ö.Faruk Korun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve heyetini HOSAB’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek şunları söyledi: ‘’Aynı zamanda itfaiye binası inşaatını öngörülen 18 aylık süreden önce bitirip hizmete açmak da bizleri mutlu ediyor. İki kurumun işbirliği içerisinde hayata geçirilen bu yatırımımız, Bursa’mızın batısında Hasanağa, Akçalar, Kayapa mahalleleri ve sanayi bölgelerindeki önemli bir nüfusa hizmet veriyor. Daha önce bu hizmeti Büyükşehir Belediyemiz Küçük Sanayi Merkezinden sağlıyordu. Ancak yerinde hizmet anlayışı ve yangınlara erken müdahalenin önemi nedeniyle bu modern merkezden hizmet üretmek elbette daha önemli… Biz HOSAB olarak bir itfaiye aracı almak için de çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede yeni bir araç alıp bölgemizde hizmete başlatacağız. HOSAB olarak bizler de hem sanayimize hem de bölgemize karşı sorumluluğumuz yerine getirmenin kıvancını yaşıyoruz. Bu hizmetin sunulmasında Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve emeği geçen herkese, yönetim kurulumuz ve bölge sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da ziyarette şunları söyledi: “Büyükşehir ve HOSAB olarak sanayimize ve bölge insanımıza dönük iyi bir hizmeti ortaklaşa ürettik. Bunun için HOSAB Başkanı Faruk Korun nezdinde yönetim kurulu ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Yangınlarda saniyelerin dahi önemi ortada. Bu açıdan şehrin batısında önemli bir nüfusa bu modern merkezden daha kısa sürede ve etkili şekilde ulaşabileceğiz. Belediye olarak HOSAB İtfaiye Grubumuzu bir araç ve bir tankerin yanında personel ile de takviye edeceğiz. Arkadaşlarımıza o talimatı da verdim.’’

Bir Bakışta HOSAB İTFAİYE MERKEZİ

  • 4 adet itfaiye aracı kapasitesi
  • 5’er kişilik 2 adet yatakhane (10 itfaiye erinin aynı anda konaklamasına uygun.)
  • Özel giyinme odaları, wc, duş, çamaşır odası.
  • Ortak kullanım alanında mescit, lokal ve mutfak.
  • Engelli kullanımına uygun mimari.
  • 24 saat hizmet verecek itfaiye erlerinin çalışma koşullarını ve konforunu gözeten, işlevsel bina tasarım yaklaşımı.