Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi (HOSAB) Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümünü 27 Ekim Cuma günü Bölge Müdürlüğü idari binasında düzenlenen etkinlikle kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik Atatürk büstünün açılışı akabinde 100. Yıla özel marşların yer aldığı coşkulu kutlama ile sona erdi.

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun  açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bugün burada cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamak ve 100.yıl anısına yaptırdığımız Atatürk büstünün açılışını yapmak için bir araya geldik. Bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürler. Her sene 29 Ekimi büyük bir coşku ile kutluyoruz ancak bu sene farklı bir duygu, mutluluk ve tam bir asırlık olmanın heyecanı ve coşkusu var.

Bir asır önce büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı cumhuriyet  ile 100 yıl boyunca yönetilen ülkemiz yapılan devrimler ve her vatandaşının özverili çalışmaları ile savaştan çıkmış kötü durumda olan Türkiye bugün ki çağdaş modern her yönü ile gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir ülke haline gelmiştir. Bundan sonra da cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkarak gelişmeye muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile başta büyük lider Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için emeği geçenleri şehitlerimiz, gazilerimizi  saygı ve minnet ile anıyorum. Ne Mutlu Türküm diyene! Yaşasın Cumhuriyet!”

Cumhuriyetin 100. yıl kutlamasının ardından fotoğraf ve video çekimi yapıldı.