Hasanağa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen HOSAB İtfaiye Merkezi, 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı.

HOSAB İtfaiye Merkezi için 10 Temmuz 2019 tarihinde Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalanmıştı. Protokole göre, HOSAB kendi sınırları içerisinde kendi mülkiyetinde olan 3.caddedeki 2.371 metrekare arsa üzerine, 1.555 metrekare kapalı alana itfaiye ve OSGB hizmet binası inşaatını yaptı. Bina, itfaiye binası normlarına uygun en az dört araç kapasiteli kapalı garaja sahip olarak bitirildi ve iç donanımı en çağdaş normlarda tamamlandı. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kullanımına tahsis edilen binada tüm tefrişat yanı sıra elektrik, su, doğalgaz kullanım giderleri de HOSAB tarafından karşılanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye binasında 3 vardiya halinde öncelikle HOSAB olmak üzere bölgedeki önemli bir nüfusa itfaiye hizmeti verecek. Merkezde ilk olarak 7 gün 24 saat esasına göre bir şitfaiye aracı görev yaopacak.

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun yapılan yatırımın hizmetin sadece sanayi bölgesine değil çevre yerleşim bölgelerine de önemli ve hayati bir hizmet vereceğini belirtti. 1 Ekimde hizmete girmesi nedeniyle HOSAB Başkanı Ö.Faruk Korun’un yanısıra Başkanvekili Erkan Pancaroğlu ve Bölge Müdürü Bahattin Canıgüleç, İtfaiye Merkezine ziyarette bulundu. Korun, önümüzdeki günlerde bir açılış töreni planladıklarını söyledi.

HOSAB İTFAİYE MERKEZİ

  • 4 adet itfaiye aracı kapasitesi
  • 5’er kişilik 2 adet yatakhane (10 itfaiye erinin aynı anda konaklamasına uygun.)
  • Özel giyinme odaları, wc, duş, çamaşır odası.
  • Ortak kullanım alanında mescit, lokal ve mutfak.
  • Engelli kullanımına uygun.
  • 24 saat hizmet verecek itfaiye erlerinin çalışma koşullarını ve konforunu gözeten, işlevsel bina tasarım yaklaşımı.