Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 17 Kasım 2021 tarihinde imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak 10 Ocak 2022 tarihinde yapıldı.

Bu kapsamda HOSAB ile eşleşen Şehit Hüseyin Akyüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mesleki Eğitim Merkezi HOSAB İrtibat Bürosu açıldı. Açılış programına HOSAB Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Örs ve Çağlar Kaya ile Nilüfer İlçe Mesleki Eğitim Merkezi Şube Müdürü Abdullah Şahin, Şehit Hüseyin Akyüz MTAL Okul Müdürü Selami Şahin, Şehit Hüseyin Akyüz MTAL Teknik Öğretmeni Rafet Arslan katıldı.

Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu ile bölgede faaliyet gösteren fabrikaların kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması; OSB’de yer alan işletmeler ile işbirliğinin güçlendirilmesi, OSB’nin mesleki eğitime erişim kapasitesinin arttırılması, işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması gibi hedeflere ulaşmak amaçlanıyor.