Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (HOSABSİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Eylül 2021 Perşembe günü yapıldı. Genel Kurulda divan başkanlığını Yücel Vatansever, kâtip üyelikleri de Haluk Korun ve Murat Erceiş yaptı. Tek listenin olduğu genel kurulda Sezai Sezer yeniden başkan seçildi.

HOSABSİAD’IN YENİ YÖNETİM KURULU

HOSAB Konferans Salonu’nda yapılan HOSABSİAD Genel Kurulunda Sezai Sezer başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Ömer Faruk Korun, Mesut Rekkalı, Nazmi Kırımcı, Haluk Korun, Rıdvan İşbaşaran ve Fatih Sivri’den oluştu. Yönetim kurulu yedek üyeliklerine Tahir Taner Acar, Orcan Alyüz, Erdil Uğurlu, İbrahim Gökdağ, Özgür Alyüz, Ercan Pancaroğlu ve İrem Tozluyurt seçildi. HOSABSİAD Denetim Kurulu asıl üyeleri Murat Erceiş, Ümit Sırt ve Erkan Pancaroğlu, yedek üyeleri de Vedat Saygın, Bedayet Karagöz ve Necdet Kaya oldu. MARSİFED delegeliklerine ise Sezai Sezer, Ömer Faruk Korun, Fatih Sivri, Rıdvan İşbaşaran ve Haluk Korun seçildi.

HOSAB YATIRIM VE PROJELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

2016 yılından bu yana HOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Sezai Sezer, yeni bir dönem için kendisi ve arkadaşlarına gösterdikleri güven nedeniyle üyelere teşekkür etti. Sezer, HOSAB ile işbirliği çerçevesinde çalışmalarını yürütmeye devam edeceklerini söyledi.

Genel kurulun sonunda bir konuşma yapan HOSAB Başkanı Ömer Faruk Korun, bölgedeki yatırım ve projelerle ilgili bilgi verdi. Korun, yaptıkları çalışmalarla son yıllarda HOSAB’ın hızlı gelişim sürecini devam ettirdiğini belirterek,  “Öncelik sırasına göre alt yapı yatırımlarımızı tamamladık. 2020 yılından itibaren de bünyemize kattığımız Akçalar Gelişim Bölgemizde yatırımlara devam ediyoruz. Pandemi sürecinde İtfaiye Merkezimiz bölgemize kazandırdık. 2022 itibariyle Kayapa OSB’deki katılımcıların atık sularını arıtma tesisimizde arıtacağız. Bunun alt yapısını da bitirdik. Ayrıca HOSAB’a kalıcı gelir getirecek kiralık iş yerleri inşaatına başladık” dedi.

Korun ayrıca HOSAB’a çağdaş bir bağlantı yolu yapılması konusunda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Sanayicilerin yol sorunu ile ilgili görüş ve önerileri değerlendirildi.