• SEZAYİ SEZER OYBİRLİĞİ İLE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
  • DERNEĞİN ADINDAKİ ‘İŞADAMLARI’ İBARESİ ‘İŞ İNSANLARI’ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İşadamları Derneği (HOSABSİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Eylül Çarşamba günü HOSAB Konferans Salonu’nda yapıldı. Divan Başkanlığını Yücel Vatansever’in, katip üyeliklerini Murat Erceiş ve Haluk Korun’un yaptığı ve tek listenin olduğu genel kurulda Sezayi Sezer güven tazeledi. Sezer, 2016 yılından bu yana HOSABSİAD başkanlığı görevini yürütüyor.

HOSABSİAD’IN YENİ YÖNETİMİ

HOSABSİAD’ın oybirliği ile seçilen 17.Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Sezayi Sezer, Ömer Faruk Korun, Mesut Rekkalı, Nazmi Kırımcı, Haluk Korun, Rıdvan İşbaşaran ve Fatih Sivri. HOSABSİAD Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Tahir Taner Acar, Sedat Sezer, Erdil Uğurlu, İbrahim Gökdağ, Ali Şener Acar, İrem Tozluyurt ve Müge Karayalçın’dan oluştu.

HOSABSİAD Denetim Kurulu asil üyeliklerine Murat Erceiş, Ümit Sırt, Erkan Pancaroğlu; yedek üyeliklerine ise Vedat Saygın, Mehmet Topak ve Naz Çelebi seçildi. Toplantıda ayrıca MARSİFED delegeleri olarak Sezayi Sezer, Ömer Faruk Korun, Fatih Sivri, Rıdvan İşbaşaran ve Haluk Korun seçildi.

GENEL KURULLAR 3 YILDA BİR YAPILACAK

Genel kurulda ayrıca derneğin 2 yılda bir yapılan genel kurul toplantılarının 3 yılda bir yapılmasına, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İşadamları Derneği adındaki ‘İşadamları’ yerine ‘İş İnsanları’ ibaresinin kullanılmasına oy birliği ile karar verildi. Derneğin açık adı Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İş İnsanları Derneği oldu.

SEZER: HOSAB İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

HOSABSİAD Başkanı Sezai Sezer genel kurulda derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. HOSAB’ın kurucusu olarak bölge adına yapılan birçok iş ve işlemin dernek yerine HOSAB Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığını vurgulayan Sezer, ‘’Derneğimiz aracılığı ile son dönemde Kahramanmaraş ve Hatay deprem bölgelerine yiyecek, koteyner vb. yardımlarda bulunduk. Bursa’da gerek eğitim gerekse sosyal sorumluluk projelerine katkı koymaya gayret ediyoruz. Yeni dönemde de HOSAB çatısı altında işbirliği içinde çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.

KORUN, BÖLGE YATIRIMLARI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun da yaptığı konuşmada bölgedeki son yatırım ve çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Korun, 2019 yılında bünyelerine kattıkları Akçalar Gelişim Bölgesinde alt yapı yatırımlarının sonuna geldiklerini belirterek şunları söyledi: ‘’Akçalar Gelişim Bölgemiz de artık HOSAB’ın diğer bölgeleri ile aynı alt yapı imkanlarına sahip oluyor. Ekim ayı başından itibaren Kayapa OSB atık sularını Atıksu Arıtma Tesisimizde arıtmaya başlıyoruz. İleri arıtma kapasitemizi arttıracak yatırım ile artan su talebi karşısında sıkıntıya düşmeyeceğiz. 2 bin metreküplük su depomuzu devreye aldık. Yine artan elektrik enerjisi talebi nedeniyle Hasanağa Trafo Merkezimizden yeni hat tesisi yatırımına başladık.’’