T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – HOSAB ve Kayapa OSB İstişare Toplantısı, HOSAB Konferans Salonu’nda bugün yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Davut Gürkan, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Latif Deniz, BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Zeki Durak, TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev ile 100’e yakın bölge sanayicisi katıldı.
Toplantının açılışında bölge ile ilgili kısa bilgiler veren HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, bu tür toplantıların daha sık yapılmasının fayda sağlayacağını söyledi. Daha sonra Bakan Mustafa Varank, genel ekonomi çerçevesi çizdi ve Bursa’nın sanayi bölgeleri ile ilgili görüşlerini aktardı. Toplantının büyük bir kısmı sanayicilerin Bakan Mustafa Varank ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a soruları ile geçti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşım bürokratları ile geldiği toplantıda HOSAB’ın gerek otoyola yeni bağlantı yolu projesi, gerekse İzmir Karayolu üzerinden mevcut bağlantı yolu ile ilgili çalışmalarını aktardı. Aktaş özetle, iki bölgede de kamulaştırmaların sürdüğünü belirtti.
Toplantı sonrası Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, HOSAB Başkanı Ömer Faruk ve İl Başkanı Davut Gürkan ile TOGG’a binerek kısa bir HOSAB gezisi yaptı.