Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Ziyarete OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, NOSAB Bölge Müdürü Mehmet Koçer ve OSBÜK Genel Sekreteri Fatih Soysal da katıldı.

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sivri ve Bölge Müdürü Bahattin Canıgüleç’in hazır bulunduğu ziyarette, HOSAB’ın altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgiler paylaşıldı. Başkan Korun, OSB’de 157 sanayi parseli bulunduğunu, bölgenin yüzde 88’inin dolu olduğunu, bölgenin 2.1 milyon metrekarenin üzerinde büyüklüğe sahip olduğunu anlattı.

Başkan Kütükcü de konuşmasında OSB’lerin önemine değindi ve HOSAB’ın gerek üretim kapasitesi gerekse yürüttüğü çalışmalarla Türk sanayisine katkıda bulunmaya devam ettiğini belirterek, teşekkür etti. Sanayide yeşil dönüşümün de gündeme geldiği ziyarette Başkan Kütükcü, OSBÜK’ün yeşil dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalara ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yürütülen “Yeşil OSB Projesi”ne değindi. Ziyarette OSB’lerde GES yatırımları gibi farklı konular da değerlendirildi.