4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunun 25.maddesinde 18.06.2017-7033/56.madde ile yapılan değişiklik ile OSB’deki toplam parsellerin 1/3’ünün işyeri açma ve çalışma ruhsatı alması halinde; yapı kullanma izni almış olan katılımcılar müteşebbis heyette temsil ediliyorlar. Bu çerçevede  seçilen üyelerin sayısı müteşebbis heyet üye sayısının yarısını geçemiyor ve bu aşamada yönetim kurulu üyelerinin ez az üçü OSB katılımcıları arasından seçiliyor.

Bu mevzuat hükümleri kapsamında HOSAB Müteşebbis Heyeti Seçimli Toplantısı, 17 Ocak Salı günü HOSAB Konferans Salonu’nda yapıldı. Müteşebbis Heyet Başkanı Sezayi Sezer’in açtığı toplantı Vedat Saygın’ın divan başkanlığında gerçekleştirildi. HOSAB Müteşebbis Heyetinde görev alacak 7 asıl 7 yedek katılımcı seçiminde şu isimler müteşebbis heyete dahil oldular;

ASİL ÜYELER

ERKAN PANCAROĞLU

FATİH SİVRİ

TAHİR TANER ACAR

İBRAHİM GÖKDAĞ

MEHMET TOPAK

METİN GÜVENİLİR

TAMER ÇELEBİ

YEDEK ÜYELER

KADRİ ÖZTÜRK

BAHTİYAR YENİZAĞRA

UFUK ERDOĞAN

FAHRİ HACIALİOĞLU

HALİL İBRAHİM NALBANTOĞLU

EROL ÇELİK

İBRAHİM DOĞANGÜN

HOSABSİAD’ın bildireceği 8 asıl, 8 yedek üye ile birlikte HOSAB Müteşebbis Heyeti 15 asıl 15 yedek üyeden teşekkül edecek. Müteşebbis Heyet daha sonra kendi içinden 5 asıl 5 yedek HOSAB Yönetim Kurulu ile denetleme kurulu üyelerini seçecek.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, 2019-2022 çalışma dönemindeki faaliyetleri aktardı, ayrıca katılımcılara hazırlanan faaliyet kitabı dağıtıldı.

Toplantıda HOSAB’ın kendi içinde her türlü alt yapısını en çağdaş olanaklarla tamamladığına değinilirken, bölgeye ulaşım için yetersiz olan yol sorunu gündeme geldi. Birçok iş insanı, yabancı misafirlerini bölgeye getirirken yol nedeniyle sıkıntı çektiklerini, ayrıca çalışanlar ve malların bölgeye geliş-gidişinde yaşanan problemleri dile getirdi.  15 bin kişinin çalıştığı HOSAB’ın yanı sıra Hasanağa ve Kayapa gibi nüfusu artan mahallelere çağdaş ulaşım imkanları sunulması için merkezi ve yerel yönetimlerden ivedi çalışma beklentisi bir kez daha vurgulandı.