Türk Telekom ve Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi arasında “Elektronik Denetleme Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemleri” projesi ile Türk Telekom Yeni Nesil OSB projelerinin ikincisinin hayata geçirilmesine dönük protokol imzalandı.

Türkiye’deki sanayileşmenin gelişmesinde büyük role sahip olan Organize Sanayi Bölgeleri’ne (OSB) teknolojik, modern, çevreci ve yenilikçi çözümler sunan Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi ile iş birliğine gitti.

Hasanağa OSB’nin güvenliğinin artırılması amaçlanan projede OSB’nin 8 önemli noktasında son teknoloji güvenlik sistemleri kullanılacak. Anlaşma kapsamında HOSAB Bölge Müdürlüğü’nde 18 Aralık 2019 Çarşamba günü düzenlenen imza törenine Hasanağa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, Başkanvekili Erkan Pancaroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sivri ile Bölge Müdürü Bahattin Canıgüleç ve Türk Telekom Bursa Bölge Müdürü Hüsnü Canbaz ve kurum yetkilileri katıldı.

Bursa Kent Merkezine 23 km uzaklıkta ve yaklaşık 2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, bünyesindeki 156 katılımcı firması ve yaklaşık 12bin çalışanı ile yatırım değeri, üretimi, ihracatı, istihdamı ve ekonomiye katkısı sayesinde Bursa’da OSB’ler arasında stratejik bir öneme sahip olan Hasanağa OSB bundan böyle Türk Telekom güvencesiyle güvenliğini sağlamış olacak.