HOSAB Bölge Müdürlüğümüzün resmi yayın organı olan HOSAB VİZYON DERGİMİZİN 23.sayısı yayımlandı. Bölge Müdürlüğümüzün yatırım, faaliyet ve etkinlikleri, katılımcı firmalarımızın haberleri, ekonomiye dair makale, röpartaj ve bilgilerin yer aldığı, HOSAB’ın sesi olan dergi, yılda iki kez yayımlanıyor. Dergi HOSAB sanayicileri başta olmak üzere, Bursa ve Türkiye’deki bazı OSB’ler, Bursa sanayisi ve protokolü, basın ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Derginin içeriğinden bazı başlıklar şöyle:

KAPAK KONUSU / HOSAB’IN GENÇ SANAYİCİLERİ: Fabrikalarda kurucu patronlar artık tek başına değil… Genç kuşak işin içinde… HOSAB katılımcısı firmalarda işin içinde olan gençlerle yapılan röportajlar… Bu sayıda; Berna Vatansever, Emir Pancaroğlu, Erdem Pancaroğlu, İrem Tozluyurt, Nergiz Vatansever, Yalçın Yeşilova ve Yiğit Okan Dereli.

– HOSAB YATIRIM VE PROJELERİ; Ömer Faruk Korun-HOSAB Başkanı

– HOSAB İTFAİYE VE OSGB: İnşaatına başlanan proje yaz aylarında bitirelecek.

– HOSAB VE KAYAPA OSB İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ: Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi ve Kayapa Organize Sanayi Bölgesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre HOSAB Kayapa OSB’ye alt yapı, su, atık su, imar, inşaat ve mevzuat gibi konularda teknik destek ve danışmanlık hizmeti verecek.

– HOSAB’DA KOSGEB SEMİNERİ: KOSGEB Bursa Batı Müdürü Erkan Güngör’ün katılımıyla gerçekleşen seminerde KOSGEB Teşvikleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

– ENERJİ VERİMLİLİĞİ: HOSAB Konferans Salonu’nda sanayide enerji verimliliği toplantısı yapıldı. Enerji verimliliğinde nelere dikkat edilecek, Türkiye ve dünyada durum ne?

– DAHA GÜVENLİ HOSAB: Türk Telekom İşbirliği ile EDS ve Plaka Tanıma Sistemi kuruluyor.

– HOSAB BTSO YÖNETİMİNİ AĞIRLADI: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, yöneticiler ve meclis üyeleri HOSAB’ı ziyaret etti. Ziyarette bölge ile ilgili bilgiler ve işbirliği konuları konuşuldu.

– SANAYİCİLERİN BİRLİKTELİK GECESİ: Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nin Akçalar Organize Sanayi Bölgesi’ni bünyesine katması sebebiyle dayanışma gecesi düzenlendi. Gecede 8 isme katkılarından dolayı anı plaketi verildi.

– MAKALE / MAHFİ EĞİLMEZ: Rakamlarla Türkiye Ekonomisinin son 17 yılında tablo nasıl?..

– MAKALE / Av. İSMAİL H.ACAR: Bedelli askerlik nedeniyle ayrılan işçi kıdem tazminatı alır mı?

– MAKALE / Mimar İLKE ÇALIŞKAN: Sanayi tesislerinde tasarım ve önemi… Nelere dikkat etmeli?

– OTOMOTİV RAPORU: 2019 yılında Türkiye’nin otomotiv karnesi. Üretim, satış, ihracatta nasıl bir tablo oluştu.

– TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ: Yüzde 100 elektrikli TOGG ne tür özelliklere sahip olacak. İlkler ve ‘en’leri ile analizi…

– FİRMA HABERLERİ: HOSAB katılımcısı olan firmalardan haberler… Bu sayıda Tragger ve Can Metal…

– ÜLKE RAPORU İNGİLTERE: AB’den çıkan İngiltere dış satımda Türkiye için hayati önemde…