HOSAB

12 Temmuz 20189 tarih ve 30829 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında, HOSAB Bölge Müdürlüğümüz Sıfır Atık Belgesi almıştır. Atık Getirme Merkezinin yapımı sürmektedir.

Bölge Müdürlüğünde yüz yüze yapılması planlanan bilgilendirme semineri pandemiden dolayı iptal edilmiştir. Söz konusu eğitim dokümanı https://hosab.org.tr/sifir-atik-yonetimi/ adresine yüklenmiştir.

Sıfır atık yönetim sistemi kurulumundan, uygulamasına ve izlenmesine kadar olan süreci takip edecek sorumlu kişilerin belirlenip sitemizde yayınlanan Sıfır Atık Bilgilendirme Dokümanını online olarak 20.11.2020 tarihine kadar incelemeleri gerekmektedir. Bu kapsamda katılımcılarımızın tesisinde ilgili kişiye ait bilgiler OSB veri sistemine kayıt edilecek, irtibata geçilmesi gereken durumlarda kayıtlı kişi ile iletişim kurulacaktır.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi üzerinde tesis kaydı yok ise kayıt oluşturulması ve Sıfır Atık Bilgi Sistemi’ne veri girişlerinin ivedilikle yapılması ve uygulama üzerinde faaliyet sorgulama kısmından ekteki ekran görüntüsü örneği gibi faaliyet bilgilerinize ait ekran görüntülerine 11.12.2020 tarihine kadar mustafaors@hosab.org.tr e posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.