HOSAB Bölge Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) ve KOSGEB işbirliğinde  “Sanayide Yeşil ile Dijital Dönüşüm ve Teşvikler” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

21 Şubat Çarşamba günü HOSAB Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya bölge firmalarından yoğun katılım oldu.

ÖMER FARUK KORUN: YEŞİL VE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ ISKALAMAMALIYIZ

Toplantının açılışında konuşan HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, bölge sanayisine katkı koyacak bu tür toplantı ve organizasyonlara önem verdiklerini anlattı.

Korun, Ocak ayı içinde yönetim olarak gerçekleştirdikleri BTSO Model Fabrika ziyareti ile bu toplantının gündeme geldiğini belirterek, ”BTSO MESYEB yöneticilerine katkıları için teşekkür ediyorum. Sanayimizde yeşil üretim ve sanayimizde dijitalleşme olgusu, yarınlardaki varlığımız ve etkinliğimiz için hayati önemde… Dolayısıyla bizler bu değişime ve gelişime hazırlıklı olmalı, ıskalamamalıyız. Bu açıdan bu tür toplantıların büyük fayda sağlayacağı kanaatindeyim. Katılımdan da gördük ki, firma yöneticilerimiz konunun öneminin farkında, bu da bizleri memnun etti”’ dedi.

YAPILMASI GEREKENLER VE FİNANSAL ÇÖZÜMLER ANLATILDI

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök de açılış konuşmasında MESYEB’in Bursa iş dünyasına rekabet gücü kazandırılması açısından büyük önem taşıyan çalışmalar yaptığını söyledi.

Toplantıda; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Enerji Verimliliği Merkezi Yöneticisi Canpolat Çakal, Enerji Verimliliği ve Sürdürülebilirlik (Enerji Yöneticiliği ve tüketimi 1000 TEP altında ya da üstünde olan firmaların yasal zorunlulukları hakkında), Yeşil Mutabakat Doğrultusunda Yapılması Gereken Çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.

Yalın ve Dijital Dönüşüm ve Sanayicilerimiz için Finansal Çözümler ve Teşvikler ana başlığı altında da KOSGEB Bursa Batı Müdürü Erkan Güngör bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantı katılımcıların soruları ve cevaplar eşliğinde yarım gün sürdü.

Sunum Dokümanları: